I dagarna lanserade Lurkware, eller Lurkit som plattformen heter, en ny uppdatering av hemsidan med en rad nya funktioner.
Läs blogginlägget här – Översättning till svenska hittar du nedanför.
Anpassad för alla spelare
Vi har jobbat hårt för att leverera det vi hoppas blir din nya startsida. En plats där du kan få alla nyheter och rykten om genrer, spel och evenemang som du älskar.
Vi introducerar ”MY TOPICS”
Du kan skapa och anpassa ämnen men du vill genom att blanda taggar med nyckelord och filtrera på innehållstyper. Detta är en kraftfull funktion för spelare som vill fokusera på att hålla sig informerade och engagera sig. Registrera dig idag och prova det!
Vi tog också tillfället i akt att förnya vår design för både mobil och stationär. Webbplatsen har blivit stor och det var dags att harmonisera allt. Du hittar nya menyer, massor av mindre förbättringar överallt och vi har skapat en listkomponent så att du kan konsumera innehåll som ett mer traditionellt flöde.
Vad vi gör för närvarande
Här är några av de spännande saker vi för närvarande arbetar med:
- ”Creator Pages 2.0” – en massiv förbättring av vår Creator Page-funktion. Den här uppdateringen kommer att förbättra hur innehållsskapare kan anpassa och märka sin sida
- Onboarding-process och ytterligare förbättringar av användarupplevelsen
- Vi bygger en community på Discord för både användare och innehållsskapare! Vi vill gärna få din feedback om din upplevelse med Lurkit och de nya sakerna vi utvecklar
Keep it cool!
/The Lurkit team